Aktivity a výlety

Vrch Čihadlo je na strategickém místě pro jakoukoli turistiku a množství možností nadchne aktivně založené hosty .

Místo jako stvořené pro různé aktivity nebo výlety !

🚴

Do necelé hodiny jste autem jak v Krkonoších nebo Orlických horách , ale i v Českém ráji ( Prachovské skály). Cyklisti budou nadšení , pěší turistika je zážitek.

Lyžařský vlek s dosněžováním na Zvičině je vzdálený asi 800 m , bývá k dispozici i běžecká trať ( pro sněhové a lyžařské podmínky a provoz vleku si pište na email nebo telefonicky) . Sjezdovka disponuje i dětským vlekem a restaurací. Okolí je nabité místy, které musíte vidět !

Raisova chata na Zvičině je vyhlášená restaurací s rozhlednou a dobrými podmínkami pro paragliding.

Koupání – v okolí jsou komerční i kryté bazény ( Miletín, Dvůr Králové, Kemp Pecka, Lázně Bělohrad, Hořice , Dachova ), přírodní koupaliště ( přímo v Třebihošti, Zdobín, Lázně pod Zvičinou )

Na své si přijdou i děti – najdou tu hamaku a síťovou houpačku, slackline , badminton , nadšení jsou i z živého vrbového kokonu, les je plný zvěře, ptáků, hub a lesních plodů a u jurty mají ohrady i naši mazlíčci – Bafy a Chip.

SAFARI Dvůr Králové – 12 km

Nejen , že v Zoo najdete snad všechny zvířecí druhy světa , ale můžete zde zažít nefalšované SAFARI 🐅 !!!

Dostupné pohodlně na kole .

To si nenechte ujít !HRAD PECKA – 12 km

Perla Podkrkonoší

Milovaný domov Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic . Vedou k němu cyklostezky nádhernou krajinou a i pěšky je to parádní výlet . Hrad je otevřený většinu roku a koná se tu spousta akci.


PŘEHRADA LES KRÁLOVSTVÍ – 6,7 km

Nejkrásnější přehrada v republice . Je na Labi a vypadá jako z pohádky . Jednoduše dostupná cyklostezkami nebo pěšky .

HOSPIÁL KUKS – 18 km

Navštivte určitě Hospitál v Kuksu . Byl založen hrabětem Františkem Antonínem Šporkem na počátku 18. století jako místo odpočinku vysloužilých vojáků, o které pečoval řád milosrdných bratří. Jde o významnou barokní památku, na jejímž vzhledu se podíleli umělci světového formátu: především architekt Giovanni Batista Alliprandi a sochař Matyáš Bernard Braun.


BRAUNŮV BETLÉM – u zámku Kuks

U Kuksu nevynechejte unikátní sochařskou rezervaci zvaná podle svého autora Braunův Betlém je neodmyslitelným prvkem kukského okolí. Bez nadsázky představuje špičku evropského barokního sochařství přímo v přírodě .

Přírodní památka BYŠIČKY – pro milovníky romantiky a tajemna

zahrnuje les s rybníky a rašelinnými loukami nedaleko Lázní Bělohrad.
Původní obec byla zlikvidována za třicetileté války, dnes zde zůstal pouze kostel Sv. Petra a Pavla se hřbitovem , který patří k nejstarším památkám Podzvičinska. Původní románský kostel pochází z roku 1267 a v roce 1854 jej nechal opravit majitel panství Alfons Aichelburg. Byšičky inspirovaly básníka Karla Jaromíra ERBENA jehož rodištěm je nedaleký Miletín k napsání balady SVATEBNÍ KOŠILE. Je to opravdu velmi romantické a tajemné místo .Od kostela je pěkný výhled na Bělohradskou kotlinu s hořickými chlumy na jihu a na vrchy Kumburk a Tábor na severozápadě.

Na konci 19. století žil u kostela poslední poustevník v Čechách, Augustin Hoření, za kterého zde byla vybudována křížová cesta.

ZÁMEK OPOČNO

areál opočenského zámku je jedinečným souborem památek, dokládajících způsob života, vkus i myšlení části české společnosti v průběhu pěti století. V zámku, obklopeném přírodně krajinářským parkem, jsou dochovány historické interiéry s bohatými sbírkami obrazů a zbraní.

Přírodní památka KALSKÉ ÚDOLÍ A MLÝN – 3 km

Nenechte si ujít výlet překrásným údolím se starými roubenými stavbami plným vzácných a chráněných druhů zvířat a rostlin.

Od jurty jste v něm coby dup i pěšky a je to nádherný výlet !

PEVNOST Josefov – 25 km

Vydejte se prozkoumat Pevnost Josefov v Jaroměři – nejrozsáhlejší komplex pevnostních podzemních chodeb v České republice.


PAMÁTNÍK CHLUM

– rozhledna , muzeum války 1866 a parádní cyklostezka – 20km.