Wellness

Čertovské Spa!

Už jste se někdy vařili v kotli? Zkuste čertovské spa! Spojuje všechny živly – vodu, kov, kámen, vzduch a dřevo v dokonalé kombinaci s divokými bylinami.

Wellness čan

Čan

Litinový čan má tradici prověřenou staletími hlavně v oblasti Karpat, kde stojí téměř u každého domu. Jeho historie sahá do dob starobylých Keltů. Původně to byla vykopaná jáma vystlaná kůžemi do které se házely rozpálené kameny. Časem vznikl čan litinový ve kterém se topí velkými poleny, voda se rychle ohřívá a spolu s bylinami má silný pozitivní vliv na zdraví a psychiku. Vyzkoušejte toto unikátní přírodní wellness.

Horká bylinná lázeň

Lázeň obsahuje kromě pramenité vody bez jakékoli chemie výhonky borovice a jedle, borovou kůru, levanduli, tymián, meduňku a růže. Byliny si můžete sami přidávat dle potřeby . Voda se jimi může zabarvit podobně jako čaj.

Romantický wellness pobyt je 100% zaručený!

Doporučený postup

  • Ideální teplota vody je mezi 37-42 stupni
  • Doporučená doba koupele je 20 minut
  • Během koupelí není vhodné požívání alkoholu
  • Doplňujte tekutiny

TIP: Louhujte se tak dlouho, dokud nebudete mít pocit horka. Následně se osprchujte studenou vodou a to celé 3x zopakujte. Během procedur si z lehátek vychutnejte pohled na podkrkonošskou krajinu.

Horká pramenitá voda spolu s výluhem z bylin a rychlými změnami teplot navodí velmi účinný detoxikační proces a podle našich zkušeností působí lépe než sauna. 

Při větru, dešti nebo chladném počasí jsou v jurtě k dispozici speciální vlněné klobouky. Vlna totiž hřeje i mokrá.

Nemůžete se dočkat? Rezervujte si romantický pobyt se zážitkovým wellness!